Innowacyjne budownictwo wyróżnia Kraków

Budowa domu bezsprzecznie kojarzy się z zabudową rodzinną. Niewielu singli może sobie pozwolić na około stumetrową nieruchomość. Cena domu jednorodzinnego zazwyczaj przewyższa budżet jednej osoby. Jednak moda na własny dom sprawia, że powstają coraz to ciekawsze projekty dotyczące małych domów, które najlepiej sprawdzą się jako lokal mieszkalny dla jednej osoby. Przykładem takiej inwestycji jest Domo Dom, projekt Tadeusza Lemańskiego, który wzbogacił krajobraz w Krakowie, pokazując że w pojedynkę można mieszkać nie tylko w kamienicy. Projekt startuje w specjalnym plebiscycie Polska Architektura 2014 jako zupełna nowość na polskim rynku nieruchomości. Zainteresowanie jakie budzi, wskazuje na to, że zyska uznanie również wśród współczesnych architektów i specjalistów z branży nieruchomości.

Kraków - domy

Przestrzeń w domu nie jest wielka, jest to bowiem dom dla singla, ale o bardziej wyszukanej formie. Ten funkcjonalny dom zapewnia swojemu właścicielowi wszelkie wygody posiadania domu – sąsiedztwo natury, prywatność oraz własny garaż na samochód lub inny pojazd. Pomieszczenie garażowe zostało wkomponowane w całość konstrukcji, by wspólnie stworzyć ciekawą budowlę. Bez wątpienia to bardzo oryginalny projekt w Krakowie, który może zapoczątkować nowy trend wśród wymagających singli. Wyjątkowy dom parterowy mimo swojej niezwykłości spełnia wszelkie przepisy prawa budowlanego i planu zagospodarowania terenu. Bez tych zezwoleń nie mógłby w ogóle powstać.

Kraków cieszy oko innowacyjnymi budynkami. Jednak te zabytkowe często popadają w ruinę, jak np. dwór Badenich w Nowej Hucie. Dziewiętnastowieczna budowla zamiast budzić zachwyt straszy zniszczoną i oszpeconą napisami elewacją, uszkodzonymi oknami i pozostałościami po pożarze dachu. Słynny krakowski dworek ma skomplikowaną sytuację własnościową przez co generalny remont nie jest możliwy. W planach jest jedynie zabezpieczenie obiektu przez dalszą dewastacją. Nie wiadomo czy kiedykolwiek to miejsce odzyska dawny blask, a otaczający dwór park znowu stanie się miejsce spacerów, a nie bujnie rosnących chwastów.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz