Duży popyt na lokale użytkowe

Kraków to drugie miasto w Polsce pod względem nasycenia powierzchni biurowych, które w ostatnim czasie osiągnęły już pułap 700 tysięcy metrów kwadratowych. Dynamicznie rozwijający się rynek sprawia, że chętnych na lokale do wynajęcia w Krakowie nie brakuje. Miejski krajobraz zmienia się z każdym rokiem, bo wśród historyczny budowli pojawiają się nowoczesne biurowce. W śródmieściu jednak znajduje się niecałe 20 procent miejskiej powierzchni biurowej, większość koncentruje się na tańszych dzielnicach, jak np. Prądnik Biały i Prądnik Czerwony oraz Podgórze.

W ostatnich miesiącach w Krakowie zrealizowano kilka ciekawych inwestycji użytkowych, które wzbogaciły miasto o nowe lokale biurowe. Mowa m.in. o Enterprise Park II, Quattro Business Park Grupy Buma oraz o Centrum Biurowo-Finansowym Kurniki 9. Na tym jednak nie koniec, bo kolejne inwestycje są już w fazie przygotowań i może się spodziewać, następnych pomieszczeń biurowych. Powodem prowadzenia kolejnej budowy jest niesłabnące zainteresowanie lokalami w Krakowie. Wynajmowanych jest coraz więcej budynków przez różne firmy, a najwięcej pochodzi z branży finansowej oraz informatycznej. Prężnie rozwija się też sektor usług biznesowych, a to w tym wypadku prestiżowa siedziba jest bardzo ważna.

Kraków biura

W Krakowie niewiele jest pustostanów, dzięki czemu cała powierzchnia użytkowa jest właściwie wykorzystywana jako biura lokalnych przedsiębiorstw, napędzając polską gospodarkę. Ceny w stolicy Małopolski utrzymują się na stałym poziomie. Średnio miesięcznie za metr trzeba zapłacić od 70 do 100 złotych. Budynki o niższym standardzie kosztują w granicach 50 zł za metr. Jednak tak jak w każdym mieście, również w Krakowie na cenę lokali usługowych wpływa przede wszystkim lokalizacja. Im bliżej centrum lub ważnych węzłów komunikacyjnych, tym drożej. Coraz częściej decydujące okazują się proekologiczne rozwiązania technologiczne oraz formy zarządzania danym obiektem. Siedziba w innowacyjnym budynku bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz